KEMET C410C103K1H5TA9170
Part No.:
C410C103K1H5TA9170
Description:
CAP CER 10000PF 100V X8R AXIAL
Shipping
C410C103K1H5TA9170 Information
Series:
AxiMax 400 Auto X8R HT150C
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.095" Dia x 0.170" L (2.41mm x 4.32mm)