KEMET C330C105K5R5TA7305
Part No.:
C330C105K5R5TA7305
Description:
CAP CER RAD MONO
Shipping
C330C105K5R5TA7305 Information
Series:
GoldMax 300 Comm X7R
Packaging:
Cut Tape (CT)
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):
0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)