KEMET C322C272J1G5TA7301
Part No.:
C322C272J1G5TA7301
Description:
CER CAP
Shipping
C322C272J1G5TA7301 Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
2700 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)