KEMET C322C151J1G5TA7301
Part No.:
C322C151J1G5TA7301
Description:
CAP CER 150PF 100V C0G/NP0 RAD
Shipping
C322C151J1G5TA7301 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)