KEMET C322C103M5U5TA
Part No.:
C322C103M5U5TA
Description:
CAP CER 10000PF 20% 50V Z5U RAD
Shipping
C322C103M5U5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm Z5U
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
Z5U
Operating Temperature:
10°C ~ 85°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)