KEMET C322C102K1G5TA
Part No.:
C322C102K1G5TA
Description:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 RAD
Shipping
C322C102K1G5TA Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.260" (6.60mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)