KEMET C320C681J1G5TA7303
Part No.:
C320C681J1G5TA7303
Description:
CER CAP
Shipping
C320C681J1G5TA7303 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
680 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):
0.290" (7.36mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)