KEMET C316C180J1G5TA7301
Part No.:
C316C180J1G5TA7301
Description:
CAP CER 18PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Shipping
C316C180J1G5TA7301 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
18 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.230" (5.84mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)