KEMET C315C150J1G5TA9248
Part No.:
C315C150J1G5TA9248
Description:
CAP CER 15PF 100V C0G/NP0 RADIAL
Shipping
C315C150J1G5TA9248 Information
Series:
GoldMax 300 Comm C0G
Packaging:
Bulk
Capacitance:
15 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.183" (4.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)