KEMET C315C103J1G5TA
Part No.:
C315C103J1G5TA
Description:
CAP CER 10000PF 100V C0G/NP0 RAD
Shipping
C315C103J1G5TA Information
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):
0.183" (4.66mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.100" (2.54mm)