KEMET C1210X151J1HACAUTO
Part No.:
C1210X151J1HACAUTO
Description:
CAP CER 1210 150PF 100V ULTRA ST
Shipping
C1210X151J1HACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8R HT150C Flex
Capacitance:
150 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X8R
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, Soft Termination, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)