KEMET C1210C472K5RACTU
Part No.:
C1210C472K5RACTU
Description:
CAP CER 4700PF 50V X7R 1210
Shipping
C1210C472K5RACTU Information
Series:
SMD Comm X7R
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.035" (0.88mm)