KEMET C1206C682KFRACTU
Part No.:
C1206C682KFRACTU
Description:
CAP CER 1206
Shipping
C1206C682KFRACTU Information
Series:
SMD Comm X7R HV
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, High Voltage
Ratings:
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.053" (1.35mm)