KEMET C1206C682JBTACAUTO
Part No.:
C1206C682JBTACAUTO
Description:
CAP CER 6800PF 630V X8G 1206
Shipping
C1206C682JBTACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8G HT150C HV
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Voltage, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.069" (1.75mm)