KEMET C1206C152J1GECAUTO
Part No.:
C1206C152J1GECAUTO
Description:
CAP CER 1206 1.5NF 100V C0G 5%
Shipping
C1206C152J1GECAUTO Information
Series:
ESD SMD Auto C0G
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)