KEMET C1206C104K2RALTU
Part No.:
C1206C104K2RALTU
Description:
CAP CER 0.1UF 200V X7R 1206
Shipping
C1206C104K2RALTU Information
Series:
SMD Comm X7R SnPb
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
High Reliability, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)