KEMET C1206C104J1RECAUTO7210
Part No.:
C1206C104J1RECAUTO7210
Description:
CAP CER 1206 0.1UF 100V X7R 5%
Shipping
C1206C104J1RECAUTO7210 Information
Series:
ESD SMD Auto X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)