KEMET C1206C103KMGECAUTO
Part No.:
C1206C103KMGECAUTO
Description:
CAP CER 1206 10NF 63V C0G 10%
Shipping
C1206C103KMGECAUTO Information
Series:
ESD SMD Auto C0G
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
63V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low ESR
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)