KEMET C0805X223J5RECAUTO
Part No.:
C0805X223J5RECAUTO
Description:
CAP CER 0805 22NF 50V X7R 5%
Shipping
C0805X223J5RECAUTO Information
Series:
ESD SMD Auto X7R
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive, ESD Protection
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (0.98mm)