KEMET C0805V103MBRACTU
Part No.:
C0805V103MBRACTU
Description:
CAP CER 0805 ARCSHIELD
Shipping
C0805V103MBRACTU Information
Series:
ArcShield SMD Comm X7R HV
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage, ArcShield™
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.055" (1.40mm)