KEMET C0805C106M3PAC7210
Part No.:
C0805C106M3PAC7210
Description:
CAP CER 0805
Shipping
C0805C106M3PAC7210 Information
Series:
SMD Comm X5R
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Applications:
Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)