KEMET C0603X331J5GACAUTO
Part No.:
C0603X331J5GACAUTO
Description:
CAP CER FE 0603
Shipping
C0603X331J5GACAUTO Information
Series:
SMD Auto C0G Flex
Capacitance:
330 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
C0G, NP0
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Soft Termination
Ratings:
Applications:
Automotive, Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)