KEMET C0603X152K2RACTU
Part No.:
C0603X152K2RACTU
Description:
1500PF 200V
Shipping
C0603X152K2RACTU Information
Series:
SMD Comm X7R Flex
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.037" (0.95mm)