KEMET C0603C682J5JACTU
Part No.:
C0603C682J5JACTU
Description:
CAP CER 6800PF 50V U2J 0603
Shipping
C0603C682J5JACTU Information
Series:
SMD Comm U2J
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
U2J
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL, Low Dissipation Factor
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)