KEMET C0603C222J5TACAUTO
Part No.:
C0603C222J5TACAUTO
Description:
CAP CER 2200PF 50V X8G 0603
Shipping
C0603C222J5TACAUTO Information
Series:
SMD Auto X8G HT150C
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X8G
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Low ESL, High Temperature
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, SMPS Filtering, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)