KEMET C0603C104J5RACAUTO7411
Part No.:
C0603C104J5RACAUTO7411
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0603
Shipping
C0603C104J5RACAUTO7411 Information
Series:
SMD Auto X7R
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
AEC-Q200
Applications:
Automotive, Bypass, Decoupling
Size / Dimension:
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.034" (0.87mm)