KEMET C052C330K2R5TA7301
Part No.:
C052C330K2R5TA7301
Description:
CAP CER 33PF 200V X7R RADIAL
Shipping
C052C330K2R5TA7301 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
33 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
200V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.190" L x 0.090" W (4.83mm x 2.29mm)
Height - Seated (Max):
0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):
Lead Spacing:
0.200" (5.08mm)