STMicroelectronics BAT30WFILM
Part No.:
BAT30WFILM
Manufacturer:
STMicroelectronics
Category:
Single Diodes
Package:
SC-70, SOT-323
Description:
DIODE SCHOTTKY 30V 300MA SOT323
Shipping
BAT30WFILM Information
Manufacturer:
STMicroelectronics
Series:
Package/Case:
SC-70, SOT-323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Technology:
Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):
30 V
Current - Average Rectified (Io):
300mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:
530 mV @ 300 mA
Speed:
Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):
Current - Reverse Leakage @ Vr:
5 µA @ 30 V
Capacitance @ Vr, F:
22pF @ 0V, 1MHz
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
SOT-323
Operating Temperature - Junction:
150°C (Max)