BAG3235A-ZVD-3000MA.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | BAG3235A-ZVD-3000MA |
| Manufacturer | Solidlite |
| Series | VCSEL |
| Package/Case | 4-SMD, No Lead |
| Packaging | Bag |
| Product Status | Obsolete |
| Wavelength | 930nm ~ 950nm |
| Voltage - Input | 2V ~ 2.4V |
| Current Rating (Amps) | 3A |
| Power (Watts) | 2W |
The following parts include "BAG3235A-ZVD-3000MA" in Silicon Labs BAG3235A-ZVD-3000MA.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.