Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | SPL PL90AT03 |
| Manufacturer | ams-OSRAM USA INC. |
| Series | - |
| Package/Case | Radial |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Wavelength | 905nm |
| Voltage - Input | 6V |
| Current Rating (Amps) | 25A |
| Power (Watts) | 75W |
The following parts include "SPL PL90AT03" in Silicon Labs SPL PL90AT03.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.