B625.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | B625 |
| Manufacturer | Cyber Power Systems (USA) Inc. |
| Series | - |
| Packaging | Retail Package |
| Product Status | Active |
| Type | PDU (Power Distribution Unit) |
| Mounting Type | Bench, Floor, Wall |
| Current - Max | 15A |
| Region Utilized | International |
| Overload Protection | Circuit Breaker(s) |
| Connector - AC Input | NEMA 5-15P |
| AC Outlets | 6 |
| Connector - AC Output | NEMA 5-15R (6) |
| Voltage - Input | 125V |
| Housing Material | Plastic |
| Media Lines Protected | - |
| Energy | 1500J |
| Cord Length | 25' (7.62m) |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
The following parts include "B625" in Silicon Labs B625.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.