Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | B57237S0330M051 |
| Manufacturer | EPCOS - TDK Electronics |
| Series | S237 |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| R @ 25°C | 33 Ohms |
| Tolerance | ±20% |
| Current - Steady State Max | 2.5 A |
| R @ Current | - |
| Diameter | 0.591" (15.00mm) |
| Lead Spacing | 0.295" (7.50mm) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Approval Agency | UL |
The following parts include "B57237S0330M051" in Silicon Labs B57237S0330M051.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.