B12035.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | B12035 |
| Manufacturer | Botron Company Inc. |
| Series | B12000 |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Type | Static Shielding Bag |
| Metal Layer | In |
| Static Discharge Shielding | <50nJ |
| Closure System | Zip Lock |
| Thickness | 3.0 mil (76.2 microns) |
| Length - Inside | 5" (127mm) |
| Width - Inside | 3" (76.2mm) |
| Tensile Strength | 5500 psi |
| Color | Silver |
The following parts include "B12035" in Silicon Labs B12035.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.