AT94K10AL-25DQU.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | AT94K10AL-25DQU |
| Manufacturer | Atmel |
| Series | FPSLIC® |
| Package/Case | 208-BFQFP |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Core Type | 8-Bit AVR |
| Speed | 25 MHz |
| Interface | I2C, UART |
| Program SRAM Bytes | 20K-32K |
| FPGA SRAM | 4kb |
| EEPROM Size | - |
| Data SRAM Bytes | 4K ~ 16K |
| FPGA Core Cells | 576 |
| FPGA Gates | 10K |
| FPGA Registers | 846 |
| Voltage - Supply | 3V ~ 3.6V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Supplier Device Package | 208-PQFP (28x28) |
The following parts include "AT94K10AL-25DQU" in Silicon Labs AT94K10AL-25DQU.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.