Microchip Technology AT91M42800A-33CJ
Part No.:
AT91M42800A-33CJ
Package:
144-LFBGA
Description:
IC MCU 16/32BIT ROMLESS 144BGA
Shipping
AT91M42800A-33CJ Information
Package/Case:
144-LFBGA
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Speed:
33MHz
Peripherals:
WDT
Number of I/O:
54
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)