Microchip Technology AT91M42800A-33AU-999
Part No.:
AT91M42800A-33AU-999
Package:
144-LQFP
Shipping
AT91M42800A-33AU-999 Information
Package/Case:
144-LQFP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Speed:
33MHz
Peripherals:
POR, WDT
Number of I/O:
54
Voltage - Supply (Vcc/Vdd):
2.7V ~ 3.6V
Data Converters:
Oscillator Type:
External
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C (TA)