APUI4420A.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | APUI4420A |
| Manufacturer | Cheval |
| Series | - |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Type | PDU (Power Distribution Unit) |
| Mounting Type | Bench, Floor, Wall |
| Current - Max | 20A |
| Region Utilized | North America |
| Overload Protection | Circuit Breaker(s) |
| Connector - AC Input | NEMA 5-15P, NEMA 5-20P |
| AC Outlets | 8 |
| Connector - AC Output | NEMA 5-15R (4), 5-20R (4) |
| Voltage - Input | 110V, 120V |
| Housing Material | - |
| Media Lines Protected | - |
| Energy | - |
| Cord Length | 10' (3.05m) |
| Approval Agency | - |
| Features | - |
The following parts include "APUI4420A" in Silicon Labs APUI4420A.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.