Carling Technologies AM3-B0-16-616-201-C
Part No.:
AM3-B0-16-616-201-C
Manufacturer:
Carling Technologies
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRCUIT BREAKER
Shipping
AM3-B0-16-616-201-C Information
Manufacturer:
Carling Technologies
Series:
A
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps):
16A
Voltage Rating - AC:
277 V
Voltage Rating - DC:
80 V