Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | |
| Part Number | ADIS16210CMLZ |
| Manufacturer | Analog Devices Inc. |
| Series | iMEMS®, iSensor™ |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Box |
| Product Status | Active |
| Axis | X, Y, Z |
| Measuring Range | ±180° |
| Sensitivity | - |
| Bandwidth | 50Hz |
| Voltage Rating | 3 V ~ 3.6 V |
| Output Type | Digital |
| Interface | SPI |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Grade | - |
| Qualification | - |
The following parts include "ADIS16210CMLZ" in Silicon Labs ADIS16210CMLZ.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.