YAGEO AC1206FR-0747KL
Part No.:
AC1206FR-0747KL
Description:
RES SMD 47K OHM 1% 1/4W 1206
Shipping
AC1206FR-0747KL Information
Resistance:
47 kOhms
Tolerance:
±1%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±100ppm/°C
Operating Temperature:
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension:
0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)