Abracon LLC ABM8W-16.3840MHZ-4-B1U-T3
Part No.:
ABM8W-16.3840MHZ-4-B1U-T3
Description:
CRYSTAL 16.3840MHZ 4PF SMD
Shipping
ABM8W-16.3840MHZ-4-B1U-T3 Information
Frequency:
16.384 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
70 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)