Abracon LLC ABM8W-13.5600MHZ-4-B1U-T3
Part No.:
ABM8W-13.5600MHZ-4-B1U-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 13.5600MHZ 4PF SMD
Shipping
ABM8W-13.5600MHZ-4-B1U-T3 Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABM8W
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
13.56 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.030" (0.75mm)