Abracon LLC ABM10W-27.0000MHZ-7-K1Z-T3
Part No.:
ABM10W-27.0000MHZ-7-K1Z-T3
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 7PF SMD
Shipping
ABM10W-27.0000MHZ-7-K1Z-T3 Information
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
7pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)