Abracon LLC ABM10W-24.5760MHZ-4-B1U-T3
Part No.:
ABM10W-24.5760MHZ-4-B1U-T3
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 4PF SMD
Shipping
ABM10W-24.5760MHZ-4-B1U-T3 Information
Series:
ABM10W
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)