Abracon LLC ABM10W-24.0000MHZ-4-D1X-T3
Part No.:
ABM10W-24.0000MHZ-4-D1X-T3
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 4PF SMD
Shipping
ABM10W-24.0000MHZ-4-D1X-T3 Information
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)