Abracon LLC ABM10W-20.0000MHZ-4-D1X-T3
Part No.:
ABM10W-20.0000MHZ-4-D1X-T3
Manufacturer:
Abracon LLC
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 20.0000MHZ 4PF SMD
Shipping
ABM10W-20.0000MHZ-4-D1X-T3 Information
Manufacturer:
Abracon LLC
Series:
ABM10W
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
20 MHz
Frequency Stability:
±20ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
4pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-40°C ~ 85°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.024" (0.60mm)