Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | A60L0R9BT200T |
| Manufacturer | Amotech |
| Series | A60L |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Capacitance | 0.9 pF |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Voltage - Rated | 200V |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | High Q, Low Loss, Ultra Low ESR |
| Ratings | - |
| Applications | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing | - |
| Lead Style | - |
The following parts include "A60L0R9BT200T" in Silicon Labs A60L0R9BT200T.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.