Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | A090 |
| Manufacturer | Olei |
| Series | - |
| Packaging | Tape & Box (TB) |
| Product Status | Active |
| Sensing Distance | 295.27' (90m) |
| Output Type | Digital |
| Voltage - Supply | 12V ~ 32V |
| Operating Temperature | - |
| Current - Supply | - |
| Voltage - Output Difference (Typ) @ Distance | - |
| Voltage - Output (Typ) @ Distance | -10°C ~ 50°C |
The following parts include "A090" in Silicon Labs A090.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.