Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 9LPRS477DKLFT |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package/Case | 64-VFQFN Exposed Pad |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Obsolete |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | AMD CPU, SATA/SRC |
| Input | Crystal |
| Output | Clock, Crystal |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:20 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Frequency - Max | 48MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 64-VFQFPN (9x9) |
The following parts include "9LPRS477DKLFT" in Silicon Labs 9LPRS477DKLFT.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.