Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 9FG108EGLFT |
| Manufacturer | Renesas Electronics Corporation |
| Series | - |
| Package/Case | 48-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Programmable | Not Verified |
| PLL | Yes |
| Main Purpose | Intel CPU Server, PCI Express (PCIe), SATA |
| Input | Clock, Crystal |
| Output | HCSL |
| Number of Circuits | 1 |
| Ratio - Input:Output | 1:9 |
| Differential - Input:Output | No/Yes |
| Frequency - Max | 400MHz |
| Voltage - Supply | 3.135V ~ 3.465V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Grade | - |
| Qualification | - |
| Supplier Device Package | 48-TSSOP |
The following parts include "9FG108EGLFT" in Silicon Labs 9FG108EGLFT.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.